Turistický sprievodca pre dovolenku a pobyty v Talianskom Toskánsku.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako by mohla vyzerať vaša tradičná bežná dovolenka tentokrát inak - s profesionálnym turistickým sprievodcom?

Spoznajte výhody dovolenky s profesionálnym turistickým sprievodcom:

Zavediem Vás na tie najkrajšie, najzaujímavejšie miesta podľa chuti a záujmu či už sú to bežné turistické trasy alebo miestne trasy kde radi zavítajú Florenťania ale aj Taliansky turisti ktorý radi navštevujú svoje kultúrne a historické dedičstvo.

- miestne podniky ktoré sú známe a zaradené medzi najlepšie podniky v návštevnosti miestnej ale aj zahraničnej klientely. Chcela by som Vás upozorniť však že v tradičných Toskánskych reštauráciách treba mať rezervovaný vstup dopredu na hodinu pretože niektoré reštaurácie sú fakt na stôl obsadené a robia na 2 zmeny. Rada vám vybavím vstup do reštaurácie tam Vás k stolu uvedú profesionálne vyškolený personál a vaše hody sa môžu začať.

- Poznám skvelé miestne bary, cukrárne, zmrzlinárne, reštaurácie mimo hlavných turistických pascí ktoré sami radi navštevujú taliani a určite si ich vynachválite aj vy.

Tým že poznám dobre reštaurácie a bary Vám viem zabezpečiť aj výhodnú ponuku, ceny a k tomu kvalitné služby a skvelé jedlo!

- V prípade záujmu o pobyt v danom mieste Vášho sprievodu Vám rada poradím a zistím ubytovacie možnosti za výhodnú cenu.

Poradím Vám parkovacie miesta, ktoré by som povedala že v Taliansku sú dosť preplnené a drahšie ako Slovenské. V centre mesta môžete platiť za hodinu parkovania od 6 do 36 eur. Ideálne je parkovať na odľahlejších miestach Florencie. Podobne je to vo väčších turistickým mestách Siena, Lucca.... V mestečku San Gimignano sú dva vyhradené parkoviská ktoré sú zväčša preplnené ale aj tu Vám môžem dať skvelý tip na parkovanie.

So sprievodcom máte viaceré výhody a taktiež si môžete vychutnávať svoju dovolenku v kľude a pokoji plus sa dozviete zaujímavé veci z histórie, archeológie a kultúry Talianska..

- Kombináciou týchto orientačných informácií kde ísť, kde sa najesť, kde zaparkujeme, kde sa napijeme, kde sa zabavíme, čo treba vidieť, ušetríte kopu času a aj peňazí. V tomto prípade bude vaša dovolenka skutočnou dovolenkou.

Dovolenka v Talianskom Toskánsku

Poskytujem poznávacie zájazdy vo Florencii, Siene, San Gimignane, Volterra, Lucca, Pisa, Assisi ukážem Vám rozličné pláže na etruskej riviére. Etruská riviéra (Costa degli Etruschi) zahŕňa svetoznámu oblasť Bolheri kde produkujú skvelé víno bolgheri DOC a iné skvelé značkové vína či vyhľadávané vínne sklady, vinohrady, vinárne.

Poradím Vám kde ísť k moru, ktoré sú vyhľadávané pláže v Toskánsku ... .

Zabezpečujem odvoz a dovoz z miesta pobytu a na miesto pobytu luxusným 8 miestnym vozidlom alebo klimatizovaným autobusom v prípade väčšieho počtu záujemcov. V prípade súkromného sprievodu sa cestuje automobilom alebo vlakom. 

Dovolenka pri mori v Taliansku a Toskánsku.

Dovolenka pri mori je najpohodlnejšou formou oddychu. Máte k dispozícii vaše obľúbené liečivé more + slnko, píniový park, vonkajší bazén a hlavne môžte si doobjednať aj lehátka a slnečníkový komfort na pláži vo vysokej sezóne do 10 eur za lehátko + slnečník v nízkej sezóne od septembra zaplatíte od 5 eur na lehátko plus dáždnik. V cene je aj prezliekáreň a toaleta na pláži. 

Víkendové pobyty vo Florencii, v Toskánsku a Taliansku.

Víkendové pobyty sú zamerané na spoznanie krajiny Toskánska, spoznanie kultúry a poprípade zúčastnenie sa na festivaly či už tradičnom podujatí alebo netradičnom, oboznámenie sa s tradíciami a históriou daného miesta. Veľa festivalov v Taliansku od apríla do septembra je zakončených organizovaným ohňostrojom. Takže máte sa na čo tešiť.

Okrem profesionálneho sprievodu v daných miestach svetového charakteru ponúkam:

Degustácia vín a iné aktivity podľa danej požiadavky viem zariadiť, cyklo sprievod, kurzy varenia, jazdu na koni alebo na koči napríklad vo Florencii alebo Siene.

Degustácie vín ktorých sa môžete zúčastniť spoločne s prehliadkou mesta alebo viacerých miest. Napríklad prehliadka mesta Vinci kde sa narodil Leonardo da Vinci a potom prehliadka jeho rodiska, ochutnávka vín v takzvaných Leonardových pivniciach vína. Degustácia vín trvá zvyčajne od 1 do 2 hodín nie viac. Degustácia je sprevádzaná zväčša prezentáciou vinárstva, rozličných vín kde Vám preložím taliansky výklad do slovenčiny a vysvetlím rôzne typy vína a ich výrobu..

Festy v lete:

Festa di unicorno Oslava jednorožca VINCI od 20 - 22.7.2018 (netradičný festival ktorý trvá 3 dni prichádzajú naň hostia z Holandska, Anglicka, Francúzska a rôznych kútov talianska) Je to vlastne prezentovanie sa v rozličných filmových kostýmoch zväčša nadprirodzeného charakteru. Každoročne navštívi mesto Vinci niekoľko tisícky turistov, mestečko Vinci je pomerne malé mesto ak to môžem porovnať ako naša slovenská dedinka, kde však máte v okolí olivové háje a vinice plus rôzne farmy a ubytovacie štruktúry typu agroturizmus a bed end breakfast + obchod, bary a reštaurácie.... Cena vstupu na túto veľkolepú mestskú šou stojí 15 eur /deň.

Festa di Ceco Santo, Oslava svätého slepca.

Je zadarmo!

Tento slepý svätý predal obec Vinci obecnému úradu Cereto Guidi. Kďe sa obyvatelia Vinci voči takémuto čosi vzbúrili a slepého svätého potrestali!

Večer sa koná festival a je to vlastne pochod za doprovodu rytierov a 2 byvolov, na ktorých nesú svätého slepca spolu s jeho pomocníkom - tiež zradcom, ľud z obce Vinci sa preoblečie do tradičných talianskych kostýmov, vyvrcholením tohto mestského divadla je samozrejme pointa, slepý svätec potom čo bol dobitý miestnymi popravami pred ľudom, bol vyhodený ponad mesto z najvyžšej veže v obci aby preletel mestom v žiari svätca. Koná sa každý rok a stojí za to vidieť a zažiť. Tradícia ktorá ma svoj šmrnc. Je zakončená nádherným organizovaným ohňostrojom.

Toskánsko a jeho najkrajšie miesta

Krása Toskánska spočíva v tom že má mestá, mestečká, bohatú a úrodnú pôdu ktorá bola kedysi pokrytá močiarmi, ešte pred Kristom v dobe paleontologu, boli tu veľké močariská. Tieto močariská sa zmenili za pár tisíc rokov na bohatú a úrodnú krajinu v ktorej začali rodiť olivovníky a vinice. Porastené zvlnené kopce sú zoradené ako vojaci na fronte v zvlnených pahorkoch, olivovníky stále rodia blahodarný liek olivový olej ktorý je liekom a darom plus nesmiem zabudnúť na vinice so svojím hroznom ktoré je nesmierne chutné len tak práve natrhané, s ktorého sa potom robí ešte lepšie červené víno chianti ktoré je v malých dúškach tiež veľmi liečivé...

Krása Toskánskeho kraja spočíva v rozmanitosti miest, každé mestečko je nápadité jedinečné a originálne, niekedy na kopci natrafíte na staré pozostatky z hradieb alebo stredoveké mestské domy alebo na zabudnuté historické centrum, vežu či pevnosť ktoré je obývané možno piatimi rodinami.

Toskánsky kraj má silu z môjho pohľadu a mojej lásky ku kraju v ktorom žijem, keď sa zadívate na krásnu Toskánsku panorámu otvoria sa vám oči, srdce sa Vám otvori a pocítite neskutočnú sinfóniu, kľud a radosť z daného momentu.

web: www.florenciasprievod.sk

Instagram: AlexandraDroppova

e-mail: info@florenciasprievod.sk

tel. kontakt: + 39 329 447 9284

what up: +39 329 447 92 84

ItalyONLINE REZERVÁCIA

Zarezervujete si miesto včas. Rezerváciu vám potvrdíme e-mailom.


4 dôvody pečo spoznať Taliansku kultúru?

Individuálny prístup

Všetky itineráre sú šité na mieru a vychádzajú z času, ktorý prehliadke chcete venovať, z vašich záujmov, možností a veku.

Poradím, kam si zájsť na obed, kam na nákupy, objednám časový vstup do galérie, zariadim taxi, loď, či konský záprah.oficiálne povolenie

Vlastníme oficiálne povolenie na sprevádzanie Florencie aj ostatných častí Talianska.

Vám rada ponúknem prehliadky menej známych lokalít, ktoré často neprávom zostávajú mimo dohľadu neskúsených turistov.

Flexibilita

Všetky itineráre sú flexibilné a vždy sa dajú prispôsobiť počasiu, vašej nálade a aktuálnym okolnostiam.