Prehliadky 

Sprievod v galérii UFFIZI

Prehliadka veľkolepých diel, ktorá začína obdobím 1 200 až 1 700 veľkolepými  prácami od Giotta, Botticeliho, Michelangella, Leonarda da Vinci, Carravaggia. Nenechajte si ujsť dych vyrážajúce diela zbierky rodiny Medici, Botticelliho diela príchod Venuše a Jar. Michelangelo Vás prekvapí svojím maliarskym talentom, a taktiež Leonardo da Vinci svojou perspektívou. Jeho veľkolepé originálne diela sa nachádzajú práve vo Florencii.

Sprievod katedrály DUOMA

Prehliadka Duoma a krstiteľnice sv. Jána. Božské, pozoruhodné miesto, v ktorom môžte pocítiť božskú energiu, či už vnútri, alebo na námestí. 

Výstup na kupolu, ktorú skonštruoval Brunuleschi.

Prehliadka múzea Opera del Duomo s jeho originálnymi dielami katedrály.  Maddalena od Donatella, zlaté dvere do raja od Ghibertiho a Pieta Bandini od Michelangela. 


Prehliadka galérie ACCADEMIE

Veľkolepé dielo David od Michelangela so súkromným slovenským sprievodcom, ktorý bude k tvojej dispozícií. Počas Vášho pobytu vo Florencii si nemôžete predsa nechať ujsť túto príležitosť stretnúť jedno z najznámejších umelcov sveta: Michelangela. Odhalím Vám tajomstvá galérie a umelecký diel, ktoré originály nájdete práve tu. Umelecké diela Michelangela ako je David, 4 väzni, Svätý Mateo a iné. 

Turistický sprievodca pre dovolenku a pobyty v Talianskom Toskánsku.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako by mohla vyzerať vaša tradičná bežná dovolenka tentokrát inak - s profesionálnym turistickým sprievodcom?

Spoznajte výhody dovolenky s profesionálnym turistickým sprievodcom:

Spoznajte tie najkrajšie, najzaujímavejšie miesta podľa chuti a záujmu či už sú to bežné turistické trasy alebo miestne trasy kde radi zavítajú Florenťania ale aj Taliansky turisti ktorý radi navštevujú svoje kultúrne a historické dedičstvo.

- miestne podniky ktoré sú známe a zaradené medzi najlepšie podniky v návštevnosti miestnej ale aj zahraničnej klientely. Chcela by som Vás upozorniť však že v tradičných Toskánskych reštauráciách treba mať rezervovaný vstup dopredu na hodinu pretože niektoré reštaurácie sú fakt na stôl obsadené a robia na 2 zmeny. Často je potrebné vybaviť si  vstup do reštaurácie vopred. Tam Vás k stolu uvedú profesionálne vyškolený personál a vaše hody sa môžu začať.

- Spoznajte skvelé miestne bary, cukrárne, zmrzlinárne, reštaurácie mimo hlavných turistických pascí ktoré sami radi navštevujú taliani a určite si ich vynachválite aj vy.

Získajte informácie o dobre vybavených reštauráciách a baroch, zabezpečte si aj výhodnú ponuku, ceny a k tomu kvalitné služby a skvelé jedlo!

- V prípade záujmu o pobyt v danom mieste si vopred zistite a zabezpečte ubytovacie podľa možnosti za výhodnú cenu.

Spoznajte parkovacie miesta, ktoré by som povedala že v Taliansku sú dosť preplnené a drahšie ako Slovenské. V centre mesta môžete platiť za hodinu parkovania od 6 do 36 eur. Ideálne je parkovať na odľahlejších miestach Florencie. Podobne je to vo väčších turistickým mestách Siena, Lucca.... V mestečku San Gimignano sú dva vyhradené parkoviská ktoré sú zväčša preplnené ale aj tu sú možnosti na skvelý tip na parkovanie.

So sprievodcom máte viaceré výhody a taktiež si môžete vychutnávať svoju dovolenku v kľude a pokoji plus sa dozviete zaujímavé veci z histórie, archeológie a kultúry Talianska..

- Kombináciou týchto orientačných informácií kde ísť, kde sa najesť, kde zaparkujete, kde sa napijete, kde sa zabavíte, čo treba vidieť, ušetríte kopu času a aj peňazí. V tomto prípade bude vaša dovolenka skutočnou dovolenkou.

Dovolenka v Talianskom Toskánsku

Spoznajte aj poznávacie zájazdy vo Florencii, Siene, San Gimignane, Volterra, Lucca, Pisa, Assisi a zažite rozličné pláže na etruskej riviére. Etruská riviéra (Costa degli Etruschi) zahŕňa svetoznámu oblasť Bolheri kde produkujú skvelé víno bolgheri DOC a iné skvelé značkové vína či vyhľadávané vínne sklady, vinohrady, vinárne.

Kde ísť k moru, ktoré sú vyhľadávané pláže v Toskánsku ... .

Zabezpečte si odvoz a dovoz z miesta pobytu a na miesto pobytu hoci aj luxusným 8 miestnym vozidlom alebo klimatizovaným autobusom v prípade väčšieho počtu záujemcov. V prípade súkromného sprievodu by vám mohol sprievodca poradiť ako cestovať automobilom alebo vlakom. 

Dovolenka pri mori v Taliansku a Toskánsku.

Dovolenka pri mori je najpohodlnejšou formou oddychu. Máte k dispozícii vaše obľúbené liečivé more + slnko, píniový park, vonkajší bazén a hlavne môžte si doobjednať aj lehátka a slnečníkový komfort na pláži vo vysokej sezóne do 10 eur za lehátko + slnečník v nízkej sezóne od septembra zaplatíte od 5 eur na lehátko plus dáždnik. V cene je aj prezliekáreň a toaleta na pláži. 

Víkendové pobyty vo Florencii, v Toskánsku a Taliansku.

Víkendové pobyty sú zamerané na spoznanie krajiny Toskánska, spoznanie kultúry a poprípade zúčastnenie sa na festivaly či už tradičnom podujatí alebo netradičnom, oboznámenie sa s tradíciami a históriou daného miesta. Veľa festivalov v Taliansku od apríla do septembra je zakončených organizovaným ohňostrojom. Takže máte sa na čo tešiť.

Okrem profesionálneho sprievodu v daných miestach svetového charakteru:

Degustácia vín a iné aktivity podľa danej požiadavky viem zariadiť, cyklo sprievod, kurzy varenia, jazdu na koni alebo na koči napríklad vo Florencii alebo Siene.

Degustácie vín ktorých sa môžete zúčastniť spoločne s prehliadkou mesta alebo viacerých miest. Napríklad prehliadka mesta Vinci kde sa narodil Leonardo da Vinci a potom prehliadka jeho rodiska, ochutnávka vín v takzvaných Leonardových pivniciach vína. Degustácia vín trvá zvyčajne od 1 do 2 hodín nie viac. Degustácia je sprevádzaná zväčša prezentáciou vinárstva, rozličných vín kde Vám sprievodca preloží taliansky výklad do slovenčiny a vysvetlí rôzne typy vína a ich výrobu..

Festy v lete:

Festa di unicorno Oslava jednorožca VINCI od 20 - 22.7.2018 (netradičný festival ktorý trvá 3 dni prichádzajú naň hostia z Holandska, Anglicka, Francúzska a rôznych kútov talianska) Je to vlastne prezentovanie sa v rozličných filmových kostýmoch zväčša nadprirodzeného charakteru. Každoročne navštívi mesto Vinci niekoľko tisícky turistov, mestečko Vinci je pomerne malé mesto ak to môžem porovnať ako naša slovenská dedinka, kde však máte v okolí olivové háje a vinice plus rôzne farmy a ubytovacie štruktúry typu agroturizmus a bed end breakfast + obchod, bary a reštaurácie.... Cena vstupu na túto veľkolepú mestskú šou stojí 15 eur /deň. Rokom 2019 v meste Vinci oslavujú 500 ročie umelca Leonarda da Vinciho. Každý deň príde do mestečka viac ako 2 000 000 ľudí. 

Festa di Ceco Santo, Oslava svätého slepca.

Je zadarmo!

Tento slepý svätý predal obec Vinci obecnému úradu Cereto Guidi. Kďe sa obyvatelia Vinci voči takémuto čosi vzbúrili a slepého svätého potrestali!

Večer sa koná festival a je to vlastne pochod za doprovodu rytierov a 2 byvolov, na ktorých nesú svätého slepca spolu s jeho pomocníkom - tiež zradcom, ľud z obce Vinci sa preoblečie do tradičných talianskych kostýmov, vyvrcholením tohto mestského divadla je samozrejme pointa, slepý svätec potom čo bol dobitý miestnymi popravami pred ľudom, bol vyhodený ponad mesto z najvyžšej veže v obci aby preletel mestom v žiari svätca. Koná sa každý rok a stojí za to vidieť a zažiť. Tradícia ktorá ma svoj šmrnc. Je zakončená nádherným organizovaným ohňostrojom.

Toskánsko a jeho najkrajšie miesta

Krása Toskánska spočíva v tom že má mestá, mestečká, bohatú a úrodnú pôdu ktorá bola kedysi pokrytá močiarmi, ešte pred Kristom v dobe paleontologu, boli tu veľké močariská. Tieto močariská sa zmenili za pár tisíc rokov na bohatú a úrodnú krajinu v ktorej začali rodiť olivovníky a vinice. Porastené zvlnené kopce sú zoradené ako vojaci na fronte v zvlnených pahorkoch, olivovníky stále rodia blahodarný liek olivový olej ktorý je liekom a darom plus nesmiem zabudnúť na vinice so svojím hroznom ktoré je nesmierne chutné len tak práve natrhané, s ktorého sa potom robí ešte lepšie červené víno chianti ktoré je v malých dúškach tiež veľmi liečivé...

Krása Toskánskeho kraja spočíva v rozmanitosti miest, každé mestečko je nápadité jedinečné a originálne, niekedy na kopci natrafíte na staré pozostatky z hradieb alebo stredoveké mestské domy alebo na zabudnuté historické centrum, vežu či pevnosť ktoré je obývané možno piatimi rodinami.

Toskánsky kraj má silu z môjho pohľadu a mojej lásky ku kraju v ktorom žijem, keď sa zadívate na krásnu Toskánsku panorámu otvoria sa vám oči, srdce sa Vám otvori a pocítite neskutočnú sinfóniu, kľud a radosť z daného momentu.

Informácie o službách turistického sprievodcu či o poznávacích pobytoch.

Italy so sprievodcom.