Galérie a kostoly Florencie, čo navštíviť? 

Starobilé chrámi našich predkov, sakrálne stavby, tajomné miesta či tajné chodby rodiny Medici, silné energetické miesta, kripty - kapištia (miesta čistenia), prehliadka tých najstarších posvätných miest vo Florencii. 

Ako žili veľkomožné rodiny Florencie, čo vybudovali? Najznámejší umelci Leonardo, Botticeli, Michelangelo. 

Ak do Florencie prichádzate prvýkrát, určite nebudete môcť opustiť mesto bez toho, aby ste si prezreli svätové múzeá a kostoly UNESCO. V hlavnej sezóne môžu byť rady a čakania na týchto miestach dosť dlhé, preto odporúčam kúpiť si lístok online s rezerváciou, ktorá vám umožní preskočiť rad.

Galéria Uffizi, Starý palác, galéria Accademia, palác Piti, kaplnky rodiny Medici, vily rodiny Medici, múzeum Bargelo tak ako sprievod chrámami Duomo, bazilika sv. Kríža, bazilika Santa Maria Novella, kostol Orsanmichele, kláštor a kostol San Marco a pod... 

galéria Uffizi
galéria Uffizi

Prehliadka galérie UFFIZI

Prehliadka veľkolepých chrámových diel, ktorá začína obdobím 1 200 až 1 700 veľkolepými  prácami od Giotta, Filippo Lippi, Botticeliho, Michelangella, Leonarda da Vinci, Carravaggia. Dych yrážajúce diela zbierky rodiny Medici, Botticelliho diela príchod Venuše a Jar. Michelangelo Vás prekvapí svojím maliarskym talentom, a taktiež Leonardo da Vinci svojou perspektívou. Jeho veľkolepé originálne diela sa nachádzajú práve vo Florencii.

Cena lístka s rezerváciou je 29 eur.

Prehliadka DUOMA

Prehliadka Duoma a krstiteľnice sv. Jána. Božské, pozoruhodné miesto, v ktorom môžte pocítiť božskú energiu, či už vnútri, alebo na námestí. 

Výstup na kupolu, ktorú skonštruoval Brunuleschi.

Prehliadka múzea Opera del Duomo s jeho originálnymi dielami katedrály.  Maddalena od Donatella, zlaté dvere do raja od Ghibertiho a Pieta Bandini od Michelangela. 

Cena lístka s rezerváciou je 30 eur. Vstup exkluzívne do Duoma je zadarmo.

galéria Accademia
galéria Accademia

Prehliadka galérie ACCADEMIE

Prehliadka galérie Accademie s prednostným vstupom, život Michelangela a jeho David, majestátne obrazy a ich význam v renesančom umení, botegy umelcov a obrazy známich umelcov ako Botticeli, Ghiberty, Giambologna, Andrea del Sarto, Pablo Ucello. Medici a nasledovníci rodu Lorena. Škola sochárstva to všetko v galérii Accademii

Cena lístka s rezerváciou: 16 eur.                


Prehliadka Florencie

Program:  Santa Maria Novella, najstaršia lekáreň a parfuméria Santa Maria Novella, ochutnávka produktov trhovisko sv. Lorenzo, kaplnky rodiny Medici, bazilika sv. Lorenzo, Palác Medici-Riccardi, Duomo, námestie Republiky, námestie Signorie, Nové trhovisko, Starý most zlatníkov, bazilika sv. Kríža....

Čas prehliadky: zvyčajne 2 a pol max 3 hodiny.

Turistický sprievodca pre dovolenku a pobyty v Talianskom Toskánsku.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako by mohla vyzerať vaša tradičná bežná dovolenka tentokrát inak - s profesionálnym turistickým sprievodcom?

Spoznajte výhody dovolenky s profesionálnym turistickým sprievodcom:

Spoznajte tie najkrajšie, najzaujímavejšie miesta podľa chuti a záujmu či už sú to bežné turistické trasy alebo miestne trasy kde radi zavítajú Florenťania ale aj Taliansky turisti ktorý radi navštevujú svoje kultúrne a historické dedičstvo.

- miestne podniky ktoré sú známe a zaradené medzi najlepšie podniky v návštevnosti miestnej ale aj zahraničnej klientely. Chcela by som Vás upozorniť však že v tradičných Toskánskych reštauráciách treba mať rezervovaný vstup dopredu na hodinu pretože niektoré reštaurácie sú fakt na stôl obsadené a robia na 2 zmeny. Často je potrebné vybaviť si  vstup do reštaurácie vopred. Tam Vás k stolu uvedú profesionálne vyškolený personál a vaše hody sa môžu začať.

- Spoznajte skvelé miestne bary, cukrárne, zmrzlinárne, reštaurácie mimo hlavných turistických pascí ktoré sami radi navštevujú taliani a určite si ich vynachválite aj vy.

Získajte informácie o dobre vybavených reštauráciách a baroch, zabezpečte si aj výhodnú ponuku, ceny a k tomu kvalitné služby a skvelé jedlo!

- V prípade záujmu o pobyt v danom mieste si vopred zistite a zabezpečte ubytovacie podľa možnosti za výhodnú cenu.

Spoznajte parkovacie miesta, ktoré by som povedala že v Taliansku sú dosť preplnené a drahšie ako Slovenské. V centre mesta môžete platiť za hodinu parkovania od 6 do 36 eur. Ideálne je parkovať na odľahlejších miestach Florencie. Podobne je to vo väčších turistickým mestách Siena, Lucca.... V mestečku San Gimignano sú dva vyhradené parkoviská ktoré sú zväčša preplnené ale aj tu sú možnosti na skvelý tip na parkovanie.

So sprievodcom máte viaceré výhody a taktiež si môžete vychutnávať svoju dovolenku v kľude a pokoji plus sa dozviete zaujímavé veci z histórie, archeológie a kultúry Talianska..

- Kombináciou týchto orientačných informácií kde ísť, kde sa najesť, kde zaparkujete, kde sa napijete, kde sa zabavíte, čo treba vidieť, ušetríte kopu času a aj peňazí. V tomto prípade bude vaša dovolenka skutočnou dovolenkou.

Dovolenka v Talianskom Toskánsku

Spoznajte aj poznávacie zájazdy vo Florencii, Siene, San Gimignane, Volterra, Lucca, Pisa, Assisi a zažite rozličné pláže na etruskej riviére. Etruská riviéra (Costa degli Etruschi) zahŕňa svetoznámu oblasť Bolheri kde produkujú skvelé víno bolgheri DOC a iné skvelé značkové vína či vyhľadávané vínne sklady, vinohrady, vinárne.

Kde ísť k moru, ktoré sú vyhľadávané pláže v Toskánsku ... .

Zabezpečte si odvoz a dovoz z miesta pobytu a na miesto pobytu hoci aj luxusným 8 miestnym vozidlom alebo klimatizovaným autobusom v prípade väčšieho počtu záujemcov. V prípade súkromného sprievodu by vám mohol sprievodca poradiť ako cestovať automobilom alebo vlakom. 

Dovolenka pri mori v Taliansku a Toskánsku.

Dovolenka pri mori je najpohodlnejšou formou oddychu. Máte k dispozícii vaše obľúbené liečivé more + slnko, píniový park, vonkajší bazén a hlavne môžte si doobjednať aj lehátka a slnečníkový komfort na pláži vo vysokej sezóne do 10 eur za lehátko + slnečník v nízkej sezóne od septembra zaplatíte od 5 eur na lehátko plus dáždnik. V cene je aj prezliekáreň a toaleta na pláži. 

Víkendové pobyty vo Florencii, v Toskánsku a Taliansku.

Víkendové pobyty sú zamerané na spoznanie krajiny Toskánska, spoznanie kultúry a poprípade zúčastnenie sa na festivaly či už tradičnom podujatí alebo netradičnom, oboznámenie sa s tradíciami a históriou daného miesta. Veľa festivalov v Taliansku od apríla do septembra je zakončených organizovaným ohňostrojom. Takže máte sa na čo tešiť.

Okrem profesionálneho sprievodu v daných miestach svetového charakteru:

Degustácia vín a iné aktivity podľa danej požiadavky viem zariadiť, cyklo sprievod, kurzy varenia, jazdu na koni alebo na koči napríklad vo Florencii alebo Siene.

Degustácie vín ktorých sa môžete zúčastniť spoločne s prehliadkou mesta alebo viacerých miest. Napríklad prehliadka mesta Vinci, kde sa narodil Leonardo da Vinci a potom prehliadka jeho rodiska, ochutnávka vín v takzvaných Leonardových pivniciach vína. Degustácia vín trvá zvyčajne od 1 do 2 hodín nie viac. Degustácia je sprevádzaná zväčša prezentáciou vinárstva, rozličných vín, kde Vám sprievodca preloží taliansky výklad do slovenčiny a vysvetlí rôzne typy vína a ich výrobu..

Festy v lete:

Festa di unicorno Oslava jednorožca VINCI od 20 - 22.7.2018 (netradičný festival ktorý trvá 3 dni prichádzajú naň hostia z Holandska, Anglicka, Francúzska a rôznych kútov Talianska) Je to vlastne prezentovanie sa v rozličných filmových kostýmoch zväčša nadprirodzeného charakteru. Každoročne navštívi mesto Vinci niekoľko tisícky turistov, mestečko Vinci je pomerne malé mesto ak to môžem porovnať ako naša slovenská dedinka, kde však máte v okolí olivové háje a vinice plus rôzne farmy a ubytovacie štruktúry typu agroturizmus a bed end breakfast + obchod, bary a reštaurácie.... Cena vstupu na túto veľkolepú mestskú šou stojí 12 eur /deň. Rokom 2019 v meste Vinci oslavujú 500 ročie umelca Leonarda da Vinciho. Každý deň festivalu príde do mestečka viac ako 2 000 000 ľudí. 

Festa di Ceco Santo, Oslava svätého slepca.

Je zadarmo!

Tento občan z Vinci predal mesto Vinci obecnému úradu Cereto Guidi pretože sa zaľúbil do jednej dievčiny z mestečka Cereto Guidi. Kďe sa obyvatelia Vinci voči takémuto čosi vzbúrili a zaľúbeného občana potrestali!

Večer sa koná festival a je to vlastne pochod za doprovodu rytierov a 2 byvolov, na ktorých nesú obvineného spolu s jeho pomocníkom - tiež zradcom, ľud z obce Vinci sa preoblečie do tradičných talianskych kostýmov, vyvrcholením tohto mestského divadla je samozrejme pointa, obvinený potom čo bol dobitý miestnymi popravcami pred ľudom, bol vyhodený ponad mesto z najvyžšej veže v obci, ale ešte pred krutým osudom mal možnosť pýtať si jednu vec, čo občan pýta je kalich dobrého červeného vína chianti, ktoré ho malo ochrániť pred krutým osudom smrti. Keď sa napil dostal schopnosť svätca, a keď ho zhadzovali z väže začal letieť v žiari a doletel do záhrad plných oliovoníkov a viníc, tým pádom sa stal svätým. Koná sa každý rok a stojí za to vidieť a zažiť. Tradícia ktorá ma svoj šmrnc. Je zakončená nádherným organizovaným ohňostrojom ktorý trvá 20 minút.

Toskánsko a jeho najkrajšie miesta

Krása Toskánska spočíva v tom že má mestá, mestečká, bohatú a úrodnú pôdu ktorá bola kedysi pokrytá močiarmi, ešte pred Kristom v dobe paleontologu, boli tu veľké močariská. Tieto močariská sa zmenili za pár tisíc rokov na bohatú a úrodnú krajinu v ktorej začali rodiť olivovníky a vinice. Porastené zvlnené kopce sú zoradené ako vojaci na fronte v zvlnených pahorkoch, olivovníky stále rodia blahodarný liek olivový olej ktorý je liekom a darom plus nesmiem zabudnúť na vinice so svojím hroznom ktoré je nesmierne chutné len tak práve natrhané, s ktorého sa potom robí ešte lepšie červené víno chianti ktoré je v malých dúškach tiež veľmi liečivé...

Krása Toskánskeho kraja spočíva v rozmanitosti miest, každé mestečko je nápadité jedinečné a originálne, niekedy na kopci natrafíte na staré pozostatky z hradieb alebo stredoveké mestské domy alebo na zabudnuté historické centrum, vežu či pevnosť ktoré je obývané možno piatimi rodinami.

Toskánsky kraj má silu z môjho pohľadu a mojej lásky ku kraju v ktorom žijem, keď sa zadívate na krásnu Toskánsku panorámu otvoria sa vám oči, srdce sa Vám otvori a pocítite neskutočnú sinfóniu, kľud a radosť z daného momentu.

Informácie o službách turistického sprievodcu či o poznávacích pobytoch.

Italy so sprievodcom.

V prípade potreby som Vám vždy k dispozícii, neváhajete ma kontaktovať.