POZNÁVACIE ZÁJAZDY v Taliansku v Toskánsku

 

Vyberte sa na poznávací zájazd do talianského Toskánska do Florencie, Sieny, San Gimignano a pozrite si aj šikmú vežu v Pise. A navyše pritom potešte svoje chuťové poháriky špeciálnymi degustáciami skvelých vín a miestnych špecialít Talianska.

Toskánske zájazdy?

Chcete spoznať nepoznané krásy talianskeho Toskánska? Vidieť nevidené? Navštíviť miesta, kam by ste sa sami možno nedostali?

Cestujte s turistickým sprievodcom.

Poznávacie pobyty a zájazdy naprieč talianskym Toskánskom.

Pehliadka Florencie


Duomo, Florencia
Duomo, Florencia

INSTAGRAM

Miluješ Fotografiu? Chceš objaviť čo vyfotiť vo Florencii to čo je jedinečné a originálne? 

Takže toto je itinerár Florencie práve pre teba.

Vezmen ťa na tie najromantickejšie miesta Florencie, najlepšie panoramické výhlady a poviem ti veľa zaujímavostí z histórie a života Florenťanov. Počas našeho Tour Insagram ťa k tomu ešte aj zoberiem na tie najkrajšie miesta pre tvoju fotku. 


Uffizi, obrazáreň sveta
Uffizi, obrazáreň sveta

GALLERIA UFFIZI + Raňajky u herečky Sofie Loren vo Florencii

Medici pochádzajú z Mugela z hôr a boli pôvode rodinou medikou - doktorou. Ale viac o tejto záhadnej rodine sa dozviete v galérii Uffizi.

Galleria Uffizi je svetovou obrazárňou. Prehliadka galérie trvá 3 hodiny.

V gallerii Uffizi ťa zoznámim s 5 generačnou rodinou Medici. Vysvetlím ti tie najznámejšie umelecké diela ktorý majú ukryté svoj príbeh a ešte pred prehliadkou sa zastavíme na skvelých raňajkách v centre mesta v novo otvorenom lounge bare Sofie Loren. 

David - galleria Accademia

Prvým turistickým cieľom vo Florencii je práve galléria Accademia, kde nájdete originál sochu michelangelovho mramorového Davida. Tu sa dozviete kde bola v skutočnosti vytesaná a akým právom sa dostala na svoje originálne miesto + Michelangelova tvorba štyria vezni ktorý majú v sebe niečo magické. Galléria má v sebe ukrytú časť s hudobných nástrojmi, ktoré patrili rodine Medici.

Sú tu práce svetových umelcov zo sádry, krásne nimfy, deti, zmyselné ženy a muži.

Nástenné obrazy veľkolepého charakteru známych aj menej známych umelcov z Florencie a Talianska, obdobie od 15. storočia až po 17. storočie. 

https://cms.sprievodca-toskanska.webnode.it/l/michelangelo-buonarroti/

Palazzo Pitti
Palazzo Pitti

FASHION FLORENCIA

Miluješ módu? Pozeráš sa na módne prehliadky? Odprevadím ťa na tie naj ulice. Na tie fashion ulice módnych butikou. Ulice sú charakteristické svojimi remeselníckimi botegami a butikmi kde výrobky sú originálne vyrobené vo Florencii remeselníkmi rôzneho zamerania.

Florencia sa inak nazýva aj galéria na ulici. Nájdeš tu napríklad výrobky z kvalitnej kože, stiebra, zlata, drahokamov, drahých kovov, vzácnych materiálov ako hodváb a pod...

Ak chceš nájsť originálny suvenír alebo darček z Florencie, so mnou nájdeš istotne to čo hľadáš!