Trhy vo Florencii

09.11.2019

Trhy v najkrajšom meste Talianska

Trhy vo Florencii

Florencia je dobre známa pre jej renesančné poklady a mnoho umeleckých cechov, ktoré vznikli práve vo Florencii, kde nadobudli veľkolepú slávu v Toskánsku. Bothegy, výrobne a školy pre umelcov veľkého kalibru, ako boli školy a bothegy Ghibertyho, Donatela, Giotta, Verocchia a iných majstrov, u ktorých sa učili Michelangelo a Leonardo da Vinci. Po stáročia tu taktiež vznikali malé rodinné obchody a butiky, či dokonca výrobne ručných výrobkov. Vo Florencii predávajú miestny ručné vyrobené produkty, ako pravé kožené tašky a topánky z pravej kože od obuvníka. Toto mesto má veľkú nádielku trhov. Príď sa poprechádzať s tvojím turistickým sprievodcom, nakúp lacno a pritom kvalitne a objav všetky skryté poklady Florencie. Poklady, ktorý bežný turista ani s pomocou knižky nemá možnosť poznať tak dobre, ako miestny Florenťan, či miestny sprievodca!

Tvoj miestny sprievodca pripravil pre teba zoznam všetkých mestských trhov, ktoré môžeš vo Florencii nájsť.

San Lorenzo Market vo Florencii

Jedným k najvzácnejším trhom vo Florencii patrí San Lorenzo. Na trhovisku Svätého Lorenza, môžete nájsť kožené výrobky, masky z Benátok, oblečenie a suveníry. Otvorený je od 9.00- 19.00, samotný Taliani ale aj turisti majú veľmi v obľube tento trh, ktorý je v tesnej blízkosti kaplniek rodiny Medici a kostola svätý Lorenzo.

v centre trhoviska stojí budova, v ktorej na poschodí nájdete rôzne talianske špeciality od salám, až po rôzne vína či sladkosti, taktiež sa tu konajú hodiny varenia či ochutnávky vína.

Trh svätý Ambrogio 

Trh svätého Ambrógia je taktiež veľmi populárny, napriek tomu že je menší. Nachádza sa v miestnej štvrti tam, kde miestni radi chodia jesť, alebo na kávu či famózny aperitív. Obľúbené trhovisko miestnych je super miesto na nákup oblečenia, jedla alebo domácich potrieb  a je vydekorované rôznymi farbami (ovocie, sladkosti, zelenina, kvety, delikatesy, šunky, syry, olivové oleje)

Santo Spirito blší trh vo Florencii

Nezabudni sa ísť pozrieť na miestny trh, ktorý sa nachádza za riekou Arno. Môžete tam nájsť každú druhú nedeľu v mesiaci rôzne veci zo starožitníctva a domácich produktov. Tretia nedeľa v mesiaci Vás prekvapí predajom toskánskych domácich špecialít. Taktiež sa tu konajú lekcie varenia, kde produkty sú čerstvé. Miesto, kde sa nachádza je aj obdivuhodná bazilika od architekta Brunulleschiho, ktorá ukrýva veľkolepé dielo od Michelangela.

Park Cascine trhovisko

Ak je vaša záľuba v navštevovaní trhoviska väčšia, tak určite navštívte aj trhovisko v parku delle Cascine každú stredu ráno.

Toto je najväčší a najlacnejší trh v meste s jedlom, oblečením, domácimi potrebami, spotrebičmi a dokonca s hospodárskymi zvieratami na predaj.

Trh kože, Nová tržnica vo Florencii

Florencia je veľmi známa koženými výrobkami, tak ak si chcete vybrať niečo štýlové z pravej kože, odorúčam Vám pozrieť sa na tento trh, ktorý sa nachádza iba kúsok od Duoma a starého mosta.

Večer na vás čaká zázračné bronzové prasiatko od Pietra Tacu ktoré si zahralo aj v časti filmu Harry Potter. Prasiatko pohladkajte po nošteku, vložíte mu do úst mincu, ak minca spadne do priehradky, Vášmu životu pribudne hojnosť a ešte niečo vrátite sa opäť do Florencie.

Blší trh vo Florencii, trhovisko delle Pulci

Vynikajúci blší trh vo Florencii delle Pulci, kde môžete nájsť malé stánky so strarožitnosťami, malé vecičky všeliakeho druhu a tvaru, taktiež šperky, nábytok a mince.

V prípade potreby som Vám vždy k dispozícii, neváhajete ma kontaktovať.