Siena

01.05.2019

Poznávací zájazd v Toskánsku v meste Siena

Prehliadka Sieny v prvý deň nášho poznávacieho výletu po Toskánsku.

Do Sieny trvá cesta hodinu a pol z miesta pobytu. Mesto Siena je preslávené pretekmi koní Palio, ktoré sa konajú dva krát do roka 2. júla a 16. augusta. Pôjdeme sa pozreť na toto zaujímave Piazza del Campo ktoré ma mušlovitý tvar. Na konci mušlovitého námestia je fontána Gaia. Originál je zachovaný v múzeu Della Scala. Veža Mangia je 88 metrov dlhá a má 400 schodov. S ktorej sa Vám naskytne nezabudnuteľný pohľad.

Ďalším miestom je katedrála z čierneho a bieleho mramoru, ktorá je zvnútra venovaná zvestovaniu Pane Márii, katedrála je plná ezoterických symbolov a náboženských príbehov, stojí za to pozreť si ju zvnútra.

V Picolomini kaplnke pracoval aj Michelangelo.

Najdôležitejšou budovou je krstiteľnica svätého Giovanniho, vnútri ktorej sú nádherné fresky, bronzové a mramorové sväté písmo.

Komplex Santa Maria della Scala slúžila v minulosti ako nemocnica pre opustené deti, chudobných, chorých a pútnikov. Teraz slúži ako múzeum s významnými altárnymi prácami. Vnútri komplexu sa nachádza niekoľko miestností výstavy a časť s monumentami.

Tradičné jedlo ako sú divina alebo tradičné cestoviny v kombinácií s vínami Chianti, Brunelo di Montalcino, Montelpulciano a Vernaccia zo San Gimignana.

Sladkosti ako napríklad Cantuciny, Ricciareli, Panforte, Cavalucci v doprovode s Vin Santo.

Prajem Dobrú chuť.

Spoznajte krásy Sieny na poznávacom zájazde. Vychutnajte si Toskánsko a poznajte jeho krásy.